מסלול ושדה – לימוד כללי הירי

זריקת כדור הוא אירוע פשוט בו הספורטאי מניע זריקה רחוק ככל האפשר באמצעות פעולת חבטה. לאלו החדשים באירוע, יש כללים ספציפיים שיש לפעול לפיהם. הפדרציה הלאומית לבתי ספר תיכוניים היא הגוף המנהל את המסלול והשטח של בתי הספר התיכוניים שיוצר את הכללים לאירועי מסלול ושטח בבתי ספר תיכוניים. אם אתה מתחרה או מאמן אתה בהחלט צריך להיות מודע לכללים, אבל גם הורים וצופים צריכים להיות בעלי ידע כללי בכללים על מנת להבין את האירוע.

ניתן לחלק את הכללים להדיפת זריקות לשלוש קטגוריות:

  • מתקנים וציוד
  • מדים
  • במעגל

מתקנים וציוד

המתקנים והציוד הבסיסיים הדרושים לתחרות כדור כדור הם מעגל, גזרת נחיתה וכדור כדור. מגזר המעגל והנחיתות הם כעת סטנדרט עבור כל רמות התחרות. המעגל צריך להיות בקוטר של 7 רגל עם קרש רגל בגודל 4 אינץ'. מגזר הנחיתה צריך להיות 34.92 מעלות. משקל הזריקה בתיכון הוא 12 פאונד לבנים, ו-4 קילוגרמים (8.8 פאונד) לבנות.

מדים

לחוקי התיכון יש כללים נוקשים מאוד לגבי מה שמותר לספורטאים ללבוש בזמן תחרות. התלבושת צריכה להיות בית ספרית. כל לבוש הנראה מתחת למדים צריך להיות בצבע אחיד. אין להכניס תכשיטים גלויים. בפרט לגולשים, אסור להדביק סרט או כפפה על היד. הדבקת שורש כף היד או שימוש בעטיפת כף היד מותרת. לספורטאים מותר להשתמש בגיר, רוזין או חגורת תמיכה אם רוצים.

במעגל

ברגע שהספורטאי נקרא, יש לו 60 שניות להשלים את הניסיון שלו. הספורטאי רשאי להיכנס למעגל מכל נקודה. ברגע שהוא במעגל, הספורטאי חייב להשהות, ולאחר מכן רשאי ליזום את הניסיון. כדי שהניסיון יסומן, הכלי צריך לנחות בתוך גזרת הנחיתה, והספורטאי צריך לצאת מהחצי האחורי של המעגל בשליטה לאחר נחיתת הכלי. בשום שלב במהלך הניסיון אסור לספורטאי לגעת בחלק העליון, או מחוץ למעגל הזריקה או קרש הרגליים. הספורטאי רשאי לגעת בשפה הפנימית של עיגול מוגבה, כמו גם בחלק הפנימי של קרש הרגליים.

מדי פעם ספורטאי עלול להיכנס למעגל ושכח את הכלי שלו, או שעדיין לא הוריד את מעיל החימום או המכנסיים שלו. הספורטאי רשאי לצאת מהמעגל, או להוריד חימום ולזרוק אותו מהמעגל מבלי להיענש, כל עוד זה לא מתרחש במהלך הניסיון. יש לזרוק את הזריקה ביד אחת באמצעות פעולת הצתה. לכן אסור להפיל כדורים מאחורי או מתחת לכתף. ההטלה נמדדת ל-1/4 אינץ' הקרוב ביותר מהחלק הפנימי של קרש הרגליים לנקודת הנחיתה הקרובה ביותר של הדיחה.


Source by Dave Hahn

About admin

Check Also

בדמינטון לחינוך גופני – אילו מוצרים יכולים לקחת את העונש!

בדמינטון היה כוננות ותיקה לשיעורי ספורט במהלך עשרות השנים. ספורט פנטסטי שניתן לשחק בו צעירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments