מידע על סיפון הליכון: חומרים ואחריות על משטחי הליכון

דק הליכון הוא החומר שיוצר את המשטח הקשיח עליו אתה רץ. במילים אחרות זה המשטח התומך. מאמר זה מבדיל בין הסיפון לבין חגורת הדריכה שהיא החגורה שנעה על פני הסיפון.

חָשׁוּב

יצרני הליכון אינם מספקים מידע רב על חומרי הבנייה בפועל של הסיפונים שלהם. כיום רוב ההליכונים, במיוחד אם מחירם עולה על 1,000 $ בנויים עם משטחי דריכה חזקים והוגנים (בדרך כלל לוחות סיביים בצפיפות בינונית עם ציפוי פנולי דואו – הכל נדון בפירוט בהמשך).

עם זאת, כוח הוא לא להיות הכל ולסיים הכל. אם החוזק היה החשוב ביותר, יותר יצרני הליכון היו משתמשים במתכת. נעשה שימוש במתכת, אך לא באופן נרחב.

מהן מטרות בניית הסיפון?

כפי שאמרתי למעלה, אם החוזק היה המטרה היחידה, סיפונים ממתכת או פלדה היו שולטים ביום. אבל כוח הוא לא המטרה היחידה. דק איכותי צריך:

  • להיות חזק
  • תהיה עמיד
  • יש גמישות מסוימת (כלומר מעט גמישה, אך לא קופצנית)
  • צמצם את הרעש (כלומר, עמום את הרעש אם אפשר)
  • יש משטח חלק כדי למזער את חיכוך חגורת הדריכה

באילו חומרים משתמשים?

לעתים קרובות תראה התייחסות לעץ מלא, לוח סיבים בצפיפות בינונית (MDF) ומתכת כחומרים המשמשים לסיפונים להליכון. לציפוי בדרך כלל תקרא על ציפוי פנולי. המאמר מסביר את החומרים השונים הללו.

חומרים

1. לוח סיבים בצפיפות בינונית (MDF)

MDF נוצר על ידי פירוק עץ לסיבים (נסורת) ולאחר מכן יצירת הסיבים לסיפון הליכון מוצק עם שעווה ושרף. העובי הרגיל הוא 3/4 אינץ' עד 1 אינץ'. אתה יכול לקרוא עוד על MDF כאן.

MDF הוא החומר השולט המשמש לסיפונים להליכון.

2. עץ מלא

הסיפון עשוי מעץ מלא בגודל 3/4 אינץ' עד 1 אינץ'. הבעיה עם עץ מלא היא שקשה למצוא חתיכת עץ מושלמת. MDF, אם כי גם לא מושלם, מבטיח עקביות שקשה למצוא עם עץ מלא.

לוח חלקיקים: לוח חלקיקים אינו זהה ל-MDF. לוח החלקיקים אינו מבוסס על סיבים. זה מוצר מורכב מעץ מלא. התוצאה היא שלוח החלקיקים חלש בהרבה מ-MDF. MDF צפוף וחזק יותר.

הימנע מהליכונים עם סיפונים באמצעות לוח חלקיקים. יהיה לך מזל שתצא מזה שנה.

3. מתכת

משטחי מתכת אינם נפוצים כמעט כמו משטחי עץ מלא או MDF. זה כבד יותר ואינו יוצר משטח "רך" כמו עץ ​​או MDF. ריצה על מתכת או פלדה פשוט אינה מהנה כמו על עץ מלא או MDF.

על איזה חומר אני ממליץ?

סיפון MDF מצופה דואו או משולש בציפוי שרף פנולי.

הציפוי

חלק מההליכונים מצופים משני הצדדים (ציפוי דו-מימי, המכונה לעיתים גם ציפוי משולש), בעוד שהליכונים באיכות נמוכה יותר מצפים רק צד אחד של סיפון הליכון. הסיפון הטוב יותר מצופה משני הצדדים מה שעוזר להפחית את העיוות. זה גם טוב יותר להפחתת החיכוך עם משטח הדריכה לאורך כל שטח הפנים עליו נעה חגורת הדריכה.

החומר הטוב ביותר המשמש לציפוי:

פנולי: זהו חומר הציפוי הטוב ביותר. תשלם יותר עבור ציפוי פנולי, אבל זה שווה את זה.

מהו ציפוי שרף פנולי?

ציפוי שרף פנולי הוא שרף פלסטי. כאשר דק הליכון מצופה בשרף פנולי, סיפון העץ בשעווה הוא מיותר.

האם אתה יכול לבנות משלך אם הסיפון המקורי שלך נשבר?

כן, אבל זה לא מומלץ אלא אם כן אתה באמת יודע מה אתה עושה. פשוט טריקת יריעת דיקט או MDF לא תעשה את זה. יש ציפוי כראוי של הסיפון ומבטיח שהוא מתחבר היטב להליכון.

הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהסיפון שלך יתפרק בזמן ריצה או הליכה.

זו הסיבה שיש אחריות לכל החיים על משטח ההליכון שלך חשוב. הסיפונים נשברים או נסדקים לעתים קרובות (במיוחד עם הליכונים במחיר נמוך יותר).

שיקולי סיפון

תדירות החלפה

הטווח במספר שעות השימוש שמתאים להליכון הוא מדהים. חלק מחלקי ההליכון הנמוכים מתוכננים ל-500 שעות, בעוד שאחרים מעניקים אחריות לכל החיים. באופן טבעי, עוצמת השימוש ומשקל המשתמשים ישפיעו על משך מסלול ההליכון.

האם זה הפיך?

חלק מיצרני ההליכונים מייצרים משטחי דריכה הפיכים כדי שתוכל להפיק מהם יותר קילומטראז'.

האם הפיך טוב?

זה תלוי. חלק מהיצרנים מייצרים משטחי הליכון עם אחריות לכל החיים ללא צורך להפוך אותם לאחור. אחרים אינם מגיעים עם אחריות לכל החיים ואי אפשר להפוך אותם. אלה עשויים להיות בעלי תוחלת החיים הקצרה ביותר. לאחר מכן ישנם הליכונים עם משטחים הפיכים אשר בתיאוריה מכפילים את אורך החיים של משטח ההליכון.

האחריות

באופן אידיאלי, להליכון שאתה קונה תהיה אחריות לכל החיים על הסיפון. זה מעיד שהיצרן עומד מאחורי הסיפון ובמקרה שהסיפון נכשל, אתה מקבל תחליף.

טכנולוגיית ריפוד

טכנולוגיית הריפוד היא די מגניבה בימינו. טכנולוגיית ריפוד הליכון כוללת את כמות, סוג ואיכות הריפוד של הליכון.


Source by Steven J. Bancroft

About admin

Check Also

אודות ריפוד הליכון וטכנולוגיית בלימת זעזועים הליכון

אחת הסיבות שאנשים רבים קונים הליכון היא ריפוד הליכון המציע בלימת זעזועים בעת פגיעת רגל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments