מדריך למתחילים לקניית ציוד פיינטבול

אם מעולם לא שיחקת פיינטבול לפני כן, המקום הטוב ביותר לנסות את המשחק הזה תחילה כדי לוודא שאתה אוהב אותו לפני שתשקיע בציוד משלך, מכיוון שהציוד עשוי להיות יקר למדי. לשחקנים רבים יש את הניסיון הראשון שלהם במחנה או במגרש מסחרי או פארק מקומי. זה הרבה יותר קל לשכור את כל הציוד הדרוש, מאשר להוציא מאות דולרים על ציוד פיינטבול שאתה משתמש בו רק פעם אחת כי המשחק היה אינטנסיבי מדי. השכרת ציוד במגרש תפעיל שחקן מ-$10-$30 ליום; זה מומלץ בפעמים הראשונות שאתה משחק כדי לוודא שתרצה לשחק מספיק פעמים כדי להצדיק רכישה משלך. השכרת רובי פיינטבול וציוד הם לרוב דגמים בסיסיים וקל מאוד ללמוד עליהם. ירי באקדח פיינטבול אינו עניין מסובך, אולם זה יכול לקחת כמה משחקים כדי להכיר את עוצמת המיזם הזה כאשר שחקנים אחרים יורים עליך. כאשר אתה מקבל מכה, אתה לא רק מחוץ למשחק, אבל זה כואב! הפחד להיפגע גורם לשחקנים רבים בפעם הראשונה סוג של שיתוק שלוקח קצת להתרגל אליו.

ברגע ששיחקת עם ציוד להשכרה (או השאלת) כמה פעמים והחלטת שפיינטבול הוא הספורט בשבילך, יש צורך במעט מחקר. ההחלטה הראשונה של שחקן חדש שנמצא בשוק לרכישת ציוד חדש היא להחליט באיזה סוג פיינטבול הוא רוצה לשחק. יש בעצם שני סוגים שונים; תרחיש ופיינטבול בטורניר. פיינטבול תרחיש משוחק על מגרש פתוח לרוב בסביבה טבעית (נקראת גם כדור עץ) כאשר שחקנים מבצעים משימות בסגנון צבאי באמצעות רובי סער וביגוד הסוואה למראה מציאותי. פיינטבול בטורניר משוחק על מסלול סגור, לרוב עם בונקרים מתנפחים להתחבא מאחור למשחקי חיסול מתוזמנים (איזו קבוצה יכולה לחסל את השנייה בפרק הזמן הנתון). שחקנים אלה משתמשים ברובי פיינטבול מהירים יותר, ולובשים חולצות אתלטיות ו/או מדים מקצועיים. לאחר שקבעתם איזה משחק אתם הכי אוהבים, הציוד הראשון לרכישה הוא אקדח פיינטבול ברמה של מתחילים. רובי פיינטבול מתחילים עשויים בפשטות כך שהם קלים לתחזוקה ולשמירה על נקיון. בין אם תבחרו בכדור עץ או בטורניר, קל להבחין בין סמנים למתחילים מכיוון שיש להם את תגי המחיר הזולים ביותר.

אחרי שיש לך אקדח פיינטבול טוב למתחילים, הפריט הנדרש הבא ברשימה שלך הוא מסכת מגן. אסור לשחק בלי אחד, אז זה ציוד חובה. ישנם חלקים אחרים של ציוד מגן כמו מגיני מרפקים וברכיים, מגיני צוואר וחזה, אולם הם משמשים רק כדי לשמור על המשחק מהנה יותר/פחות כואב אך אינם נדרשים. מסכות פיינטבול מגיעות במגוון רחב של סגנונות וטווחי מחירים אך כולן מציעות את אותה רמת הגנה. למסכות זולות יותר ברמת הכניסה יש פחות תכונות ולעיתים קרובות עדשות עם חלונית יחידה שנוטות להתערפל יותר. צפו לשלם קצת יותר עבור עדשות תרמיות אבל תכונה זו בהחלט שווה את הכסף הנוסף. ככלל, כשמדובר בציוד מגן, אין ציוד ספציפי לסוג מסוים של משחק. עם זאת, היצרנים מייצרים ציוד "מהיר" יותר עבור שחקני טורניר ויותר ציוד "דפוס צבאי" עבור שחקני התרחיש.

החלק האחרון של ההגדרה הראשונית שלך הוא מיכל אוויר; זה מה שמניע את רובה הפיינטבול שלך. חלק מחבילות רובי פיינטבול למתחילים מגיעות עם מיכל CO2, אבל אם שלך לא, זו הוצאה הכרחית. מיכלי CO2 מגיעים בגדלים שונים אך למשחק הארוך ביותר בחרו את הגדול ביותר שקיים; אלה 20 או 24 oz. טנקים ואתה יכול לצפות לשלם $30-$40 עבור אחד. מיכלי האוויר באים ריקים כך שתצטרך למלא אותם לפני שתוכל להשתמש בו. ניתן למצוא מילוי חוזר בשדות מסחריים, בחנויות למוצרי ספורט בארגזים גדולים (כמו Dick's, Bass Pro או Cabellas) ובכמה חנויות נשק שמוכרות רובי אוויר. אם אין לך גישה למתקנים מסוג זה במקום שאתה גר, אתה יכול לקנות מתאם לסמן שלך לשימוש במחסניות CO2. אלה זולים וזמינים בקלות בוול-מארט או בחנויות נשק, אולם מציעים רק כמה יריות/מחסנית (25-30 תלוי באקדח). בהתאם לשיטה זו נדרשת החלפה מתמדת של מחסניות במהלך המשחק ותנקז את הכיף ישירות מהמשחק שלך. אם אתה צריך ללכת בדרך זו, פיינטבול הוא כנראה לא הספורט להיכנס אליו.

שלא כמו השכרת ציוד, בעלות על ציוד משלך תדרוש ממך להתעדכן בתחזוקה. רובי פיינטבול עובדים על פרצי אוויר/CO2 בלחץ גבוה כדי להניע את הכדור במהירות גבוהה. הלחץ הגבוה הקבוע גורם לכך שדברים קטנים משתבשים כמו טבעות O שנקרעו הגורמות לתקלות בטוש שלך. פיינטבול גם מאוד מבולגן; טבעו של המשחק הוא יריית צבע ופגיעה (מסומנת) בצבע, אז צפו שתצטרך לנקות את האקדח שלך באופן קבוע לאחר משחק אפילו רק תקופה קצרה. רוב רובי הפיינטבול מגיעים עם מגב קנה, מטלית ניקוי וטבעות O נוספות לתחזוקה. טושים למתחילים גם בדרך כלל קל מאוד לפרק לצורך ניקוי ותחזוקה אולם זה לא הכרחי אלא אולי פעם בשנה לשימון מחדש וניקוי יסודי יותר. למרות תקלות מתרחשות באופן קבוע, רוב הבעיות ניתן לטפל בעצמך, אולם זה חכם לרכוש ציוד ממותג ידוע ולכן יש אחריות טובה למקרה שתצטרך לשלוח משהו בחזרה.

ברגע שיש לך את כל מה שאתה צריך כדי לשחק, אתה תתרגש לשחק ותרצה להתאמן בכל הזדמנות שתהיה לך. אם אתה מעוניין לטפס בדרגות הטורניר, הכניסה לקבוצה או ארגון משלך יהיו החשובים ביותר. לשם כך תרצו לשחק עם כמה שיותר קבוצות/שחקנים שונים בכמה שיותר מגרשים/מקומות שונים. גם אם אתה חושב שאתה לא מוכן, בחר טורניר ברמה של מתחילים והיכנס. ניסיון מוקדם בטורניר יעזור לך לעצב את הכישורים, האסטרטגיות והתרגולים שלך כדי לחדד את עצמך לשחקן תחרותי. המתנה עד שתרגיש 'מוכן' לתחרות פשוט תדחה את לימוד הכישורים החשובים שאתה צריך בתחילת הקריירה שלך. התחרות גם תגיד לך אם זה משהו שאתה רוצה להמשיך איתו. יש שחקנים שחושבים שהם רוצים להתחרות אבל אחרי הטורניר הראשון שלהם משנים את דעתם ובסופו של דבר משחקים רק למטרות פנאי; זה כמובן בסדר, אבל זה יעצב את האופן שבו אתה משחק ואיזה סוג של ציוד אתה בסופו של דבר קונה.

יודע להיכנס לזה; פיינטבול הוא לא תחביב זול. זה יכול להיות די יקר, אבל בדיוק כמו כל תחביב, אם אתה אוהב את זה, זה לא יקר בכלל! בדוק תחילה את המים לפני הצלילה להשקעה זו על ידי משחק עם ציוד השכרה או מושאל תחילה. אם אתה אוהב את זה, קנה מערכת למתחילים כדי להפחית את ההוצאות בזמן שאתה לומד את המשחק ואיזה ציוד אתה עשוי לאהוב. אם אתה מתאהב בספורט (כמו שרוב השחקנים עושים בסופו של דבר), חסוך את הפרוטות שלך עבור סמנים ואספקה ​​יקרים יותר עם ביצועים גבוהים יותר. ברגע שיש לך את מערך החלומות שלך, העלויות יורדות, אולם יש לקחת בחשבון גם הוצאות שוטפות כגון מילוי אוויר, תחמושת פיינטבול, טורנירים ודמי נסיעה. אם הכל מבלבל מדי, אל תהססו לשאול שחקן מנוסה יותר עבור עצתו לגבי איך לשחק או מה להשיג ולמה.


Source by Dan Levesque

About admin

Check Also

בדמינטון לחינוך גופני – אילו מוצרים יכולים לקחת את העונש!

בדמינטון היה כוננות ותיקה לשיעורי ספורט במהלך עשרות השנים. ספורט פנטסטי שניתן לשחק בו צעירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments